GELECEK ETKİNLİKLER

 • Tai chi chuan ile yavaşlama ve detoks kampı

  Felsefi Sanatlar

  Tai Chi Chuan ile Yavaşlama ve Detoks Kampı
  21-24 Kasım 2019 Tarihlerinde dört gün üç gece
  Yer: Naturmed Otel Kuşadası
  Seminer İçerik Ana Başlıkları:
  *Tai Chi Chuan 10' lü form pratik seminer
  *Hareketli chi kunglar
  *Enerjetik masaj
  *Tai Chi Chuan nedir? Ne işe yarar? Tarihçesi
  *Tai Chi Chuan sağlığımiza etkileri, klinik deneyler ve sonuçları
  * Film akşamı ve film üzerine sohbet
  *Felsefesi ile ilgili hikayeler
  *Sabah ve akşam termala giriş
  * Dileyenler için her sabah orman yürüyüşü

  www.natur-med.com.tr

  Hız, stres ve zorunluluklar içindeki hayata bir mola verin!
  Ormanın içinde, kuş sesleri, termal, deniz, sağlıklı besinler ve bağışıklığı güçlendiren egzersizlerle dolu dolu dört gün yenilenmiş bir beden dingin bir ruh ve duru bir zihin ile yenilenmiş olacaksınız

  Gerekli Malzemeler: Rahat hareket etmeye olanak tanıyan kıyafetler, not defteri, kişisel hijyen malzemeleri, isteyenler için mayo

  Tai Chi Chuan in Yararlarından Bazıları:
  Öğrenmesi ve uygulaması kolay olan Tai Chi ile ilgili birçok klinik deney yapılmıştır: Yaşlılığa bağlı semptomları azalttığı, bağışıklık sistemini güçlendirdiği, kan dolaşımını iyileştirdiği, kemik yoğunluğu arttırdığı, kanserin ikincil etkilerini azalttığı, tansiyonu düzenlediği, beyni ve kalbi güçlendirdiği, zihinsel ve duygusal açıdan denge sağladığı kanıtlanmıştır.

  Son kayıt tarihi: 15 Ekim 2019

  Bilgi ve kayıt için 0 535 703 52 12

  Seminer sonunda katılım belgesi verilecektir.

  Kayıt olmak için 15 Ekim'e kadar yarısını yatırmak gerekmektedir.

  Katılım ücretine dahil olanlar:
  İki kişilik odalarda 4 gün üç gece konaklama, termal havuzdan yararlanma,
  orman yürüyüşü,
  üç öğün yemek,
  teorik ve pratik seminerler
  * Yol ve özel ihtiyaçlar katılımcıya aittir.
  * Tek kişilik odada kalmak isteyenler fiyat farkını ödeyerek kalabilirler

  * Program saat akışı 10 gün önce katılımcılara iletilecektir.

  Emel Eva Tokuyan Kısa Özgeçmiş :

  Eğitim fakültesi mezunudur. Küçük yaşta karate eğitimi almıştır. 1999 yılından beri Tai Chi Chuan ve 2007 yılından beri Nei Kung alanında felsefi savunma sanatları eğitimlerine devam etmektedir. Ekvator üniversitesi mimarlık Fakültesi Profesöründen iki yıl Feng Shui eğitimi almıştır. Pekin Beden Eğitimi Üniversitesinde aktarılan Tai Chi Chuan Yang stilini 1999 yılından beri çok sayıda kişi ve kurumlara vermeye devam etmektedir.

  Alsancak Sokak Şenlikleri, Çeşme Sağlık Fuarı, 9 Eylül Üniversitesi Bahar Şenliklerinde, Milli Eğitim bakanlığı bünyesinde çeşitli okullarda, Özel kurum ve kuruluşlarda, Celal Bayar Üniversitesinde, Adana, Ankara, Mersin, İzmir, İstanbul, Van, Manisa gibi illerde Amsredam, Köln, Londra da verdiği Tai Chi Chiqong seminerleri workshoplar yanı sıra felsefe, psikoloji temalı konferanslar yapmıştır.

  Aynı zamanda bir sivil toplum kuruluşu olan Aktiffelsefe bünyesinde 20 yıldır çeşitli alanlarda yöneticilik yapmış, felsefe ve psikoloji, kişisel gelişim dizi seminerleri ve Türkiye'nin çeşitli illerinde konferanslar vermiştir.

  Binden fazla sosyal sorumluluk projesine aktif olarak katılmış ve organize etmiştir.

  Mitolojik resim atölyesi eğitimleri vermiş, resim çalışmalarına devam etmektedir. Kişisel ve karma üç sergi açmıştır.

  Halen, Manisa internet haber ve Yeni Giresun gazetelerinde köşe yazarlığı yapmaktadır.
  "İçsel Yolculuklar Atlası" adında bir kitabı vardır.

  Devamı...

 • Kendini tanı!

  Felsefe Seminerleri Dizisi

  Yaklaşık iki bin beş yüz yıl önce Sokrates, "Kendini tanı, o zaman başkalarını ve evreni de tanıyacaksın" demişti. - Acaba gerçekten kendimizi tanıyor muyuz? - Kendimizle hayatın içinde gerçekten karşı karşıya gelebiliyor muyuz? - İnsan nedir, neden var olur ve neden yaşarız?- Var olan olaylar ve durumları anlamak ve çözümlemek için bir insan olarak araçlarımız nelerdir?

  23 Ekim 2019 Çarşamba 19:00' da Adres: 183 Sk. No:10 Boztok Apt. Kat:1 Daire:16 Bornova (Ali Suavi İlköğretim Okulu karşısı) 'da Her hafta aynı gün ve saatte gerçekleşecek Felsefe Seminerlerimiz 6,5 ay sürmektedir.

  Devamı...

 • Mitolojik Resim Atölyesi

  Atölye Çalışması

  Resim Atölyesi Eğitmeni Emel Eva Tokuyan ile Mitolojik resim atölyesi ile resim tekniklerinin yanı sıra doğu ve batı kültürlerine ait mitolojiler ve sembollerden bahsedilecek. Niobe, Şahmaran, Ejderha gibi.. Dali, Van Gogh, Monet gibi ünlü sanatçıları yakından tanınabilecek.
  Atölyemiz 7-10 yaş grubu çocuklar içindir, bilgi için 05357035212
  Her cumartesi 11:00-13:00 arasıdır

  Devamı...

 • AİLECE DOĞADAYIZ

  EKOLOJİ
  26 Mayıs Pazar günü Ailece Doğaya gidiyoruz ??İnsan tabiattan uzaklaştıkça kalbi katılaşır.?? Jorge Angel Livraga Hareket saat 10.00 'da Aktiffelsefe Bornova (Ali Suavi İlkokulu önü) 10.05 Ege Üniversitesi hastene önü(hastane kapısının solu ) Kahvaltı Dereköy'de yapılacaktır. Köydeki hanımların yaptığı el yapımı gözlemelerden yiyebilirsiniz(6tl) gözleme yemek isteyenlerin kayıt yaptırırken bildirmeleri gerekmektedir. El yapımı ayran ve çay mevcuttur.İsteyenler kahvaltısını yanında getirebilir. Kahvaltı sonrasında gidiş- dönüş toplamda 1 saatlik orman yolunda kolay bir yürüyüş yapılacaktır.Ormanda 1 saatlik mola verilecektir.Molada sürpriz bir masal olacak ve sonrasında oyun oynanacaktır.?? Etkinliğimizin amacı; birlikte hareket etmek ,doğayı dinlemek, doğayı gözlemlemek,doğadan ilham almaktır. Yanınızda bulunması gerekenler; Herkesin kendine ait bir sırt çantası,kaymaz tabanlı bot veya spor ayakkabı,yedek kıyafet,şapka,güneş kremi,varsa ilacınız. 1 öğünlük yiyecek , suyunuz ,enerji verici atıştırmalık. Kayıt ve Detaylı bilgi için lütfen arayınız???????? O5353646077
  Devamı...

 • GAP TURU

  KÜLTÜREL GEZİ

  Aktif Felsefe Bornova GAP TURU
  GAZİANTEP-ANTAKYA-ŞANLIURFA-ADANA'nın büyülü tarihsel dokusuyla temas etme şansımızın olacağı bu kültürel turumuzda, binlerce yıllık bir kültürün ve tüm insanlığı kapsayan hoşgörünün beşiği olan topraklarda keyifli bir gezi yaparak, tarih içinde bir yolculuk fırsatı yakalayacaksınız. İnsanlık Tarihini Yeniden Yazdıran GÖBEKLİTEPE, ÇİNGENE KIZI mozaiği, Saint Pierre Kilisesi, Hz. İbrahim makam cami gibi doğunun bütün zenginliklerinin gözlerinizin önünde sıralandığı bu kültürel içerikli turumuzda gün boyunca şehirlerin güzelliklerini keşfedeceğiz.
  25-28 NİSAN 2019 tarihlerinde 4 gün- 3 gece Gözal Turizm aracılığı ile
  Katılmak isteyenlere indirimli erken rezervasyon için son tarih 20 Ocak 2019 
  Bilgi ve rezervasyon için 0 535 333 09 05

  Devamı...

 • İKEBANA ÇİÇEK YOLU

  Konferans

  Insan yeryüzü ve gökyüzü arasında yaşarken, gönlünde uyum ve birliği geliştirmek için kadim geleneğe uymuştur her zaman
  Her birimizin doğasındaki farklılıklar kadar yollar vardır bizi özümüz ile bağlantıya geçirerek dengeye ve huzura kavuşturan 17 Nisan
  Çarşamba akşam 19.30 da başlayacak 'Ikebana-Cicek Yolu" Teorik ve pratik atölyemizde ikebanin tarih içinde geçtiği yolları, Ikebana uygulamasındaki on niteliği, üç temel yasayı inceledikten sonra pratiği gözlemleme çalışması yapacağız. Ardından her katılımcı kendi kanamasını hazırlayacak ve bu zarif yolun ürününü evine götürebilecek.
  Gonlumuzu besleyecek  bu atölyeye siz ve yakınlarınız davetli. Yanınızda şu kabı ve keskin bir makas bulundurmanız gerekmekte. Gerekli çiçekler, ara malzemeler ve vazolar tarafımızdan temin edilecektir.

  Rezervasyon, kayıt ve bilgi için arayınız
  02323732729

  Devamı...

 • KENDİNİ TANI

  Felsefe Seminerleri Dizisi

 • MANTI VE TORTELLİNİ ATÖLYESİ

  Atölye Çalışması

  "Çalışmak hayat,düşünmek ışıktır."
                     Victor Hugo

  Şubemizde 23 Mart Cumartesi günü 10.00 -14.00 saatleri arasında Mantı ve Tortellini yapımı için buluşuyoruz. Davetlisiniz.
  Detaylı bilgi için lütfen arayınız 0 535 364 60 77

  Devamı...

 • ÇİÇEK YOLU

  Atölye Çalışması

 • CHI KUNG

  Felsefi Sanatlar

  CHI KUNG NEDİR?
  CHI; hayat enerjisi, can
  KUNG; çalışma, yetkinleştirme
  Detaylı bilgi için arayınız - 0535 703 52 12

  Hayatsal enerji güçlerinin yetkinleştirilmesi çalışması olarak tanımlayabiliriz. Kaynağı I Ching kitabı olmakla birlikte, ilk çıkışı Shaolin Tapınağı'dır.


  CHI KUNG NEYE YARAR?
  Binlerce yıldır Çin'de sağlığı koruma amaçlı uygulanmıştır. Vücuttaki birçok hayatsal enerji merkezi ile çalıştığı için; solunum –dolaşım-sindirim-sinir sistemleri üzerinde sağaltıcı ve dengeleyici etki gösterir. Düzenli çalışıldığında birçok hastalığın önlenmesinde ve tedavisinde etkisi klinik deneyler ile kanıtlanmıştır.

  Tedavisinde Etkili Olduğu Kanıtlanan Hastalıklar:
  Ruhsal sorunlar, tedirginlikler, gerginlikler
  Konsantrasyon sorunları
  Romatizmal hastalıklar
  Felç, multiple skleroz, parkinson
  Stres
  Hiper ( Yüksek ) tansiyon
  Denge bozuklukları
  Bel ağrısı
  Damar sertliği
  Sürekli baş ağrıları, baş dönmesi
  Uykusuzluk
  Fizik tedavi ve rehabilitasyon uygulamaları

  KİMLER YAPABİLİR? NASIL?
  Riski olmayan bir spor olarak her yaşta ve mekânda yapılabilir. Chi kung yaparken üzerimizde metal takı vb. olmaması, rahat ayakkabılar ve hareket etmemize olanak tanıyan kıyafetler olması tercihimizdir. İmkân var ise açık havada yapılması önerilir.

  CHİ KUNG SEMİNER İÇERİĞİ:
  Tarihçesi ve işlevi hakkında teorik bilgi
  Enerjetik ısınma hareketleri
  8 set chi kung pratik aktarımı
  Enerjetik masaj

  Süre: 6 saat

  KAYNAK ÖNERİSİ:
  I CHING- RICHARD WILHELM
  EJDERİ UYANDIRMAK-HAKAN ONUM

  Tai Chi Chuan Eğitmeni Emel Eva Tokuyan Hakkında:

  Eğitim fakültesi mezunudur.Küçük yaşta karate eğitimi almıştır. 1999 yılından beri Tai Chi Chuan ve 2007 yılından beri Nei Kung alanında felsefi savunma sanatları eğitimlerine devam etmektedir.
  Pekin Beden Eğitimi Üniversitesinde aktarılan Yang stilini 1999 yılından beri çok sayıda kişi ve kurumlara vermeye devam etmektedir.
  Alsancak Sokak Şenlikleri, Çeşme Sağlık Fuarı, 9 Eylül Üniversitesi Bahar Şenliklerinde, Celal Bayar Üniversitesinde verdiği seminerlerin yanısıra workshoplar yapmıştır.
  Türkiye'nin çeşitli illerinde Tai Chi Chuan, Chi Kung eğitimleri vermeye devam etmektedir.
  Aynı zamanda 19 yıldır Aktiffelsefe bünyesinde felsefe ve psikoloji dizi seminerleri ve Türkiye'nin çeşitli illerinde konferanslar vermektedir.

  Binden fazla sosyal sorumluluk projesine aktif olarak katılmış ve organize etmiştir.

  Mitolojik resim atölyesi eğitimleri vermiş, resim çalışmalarına devam etmektedir. Kişisel bir karma üç sergi açmıştır
  Manisa internet haber ve Yeni Giresun gazetelerinde köşe yazarlığı yapmaktadır

  "İçsel Yolculuklar Atlası" adında bir kitabı vardır.

  Devamı...

 • Previous 1 2 3 4 5  ... Next